Kategorie
Wanny

Ekowanna pod prysznic lub do wanny

Ekowanna pod prysznic to niewielka wanna, właściwie wysoka miska z tworzywa sztucznego, którą wstawić możemy pod prysznic lub do wanny, którą mamy już w łazience. To taka duża miska do kąpieli dla dorosłych (i nie tylko). Czemu służy takie rozwiązanie? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz.

Ekowanna pod prysznic. Oszczędność wody bez większych inwestycji

Ekologiczna wanna, czyli mała wanna to rozwiązanie, które jest często niewiele tańsze niż zakup zwykłej pełnowymiarowej wanny. Co zrobić jeśli mamy już taką – tradycyjną wannę – a nawet kabinę prysznicową, ale chcemy zużywać mniej wody? Dobrym pomysłem jest ekowanna pod prysznic. Jest to wanna w postaci wyższej miski wykonanej z tworzywa sztucznego, w której zmieści się na siedząco (jednak z ugiętymi nogami) dorosła osoba, a dzięki małej pojemności wanny, nalanie wody po samą krawędź oznacza mniejsze opłaty za wodę oraz krótszy czas oczekiwania na napełnienie wanny wodą.

Zobacz także: Sposoby oszczędzania wody

Duża miska plastikowa do kąpieli dla dorosłych (także)

Taka mini wanna może posłużyć także do większego prania. Miniwanna do pralni może okazać się bardzo pomocna w zwykłych codziennych czynnościach. Ale warto rozważyć zakup głównie z myślą o codzinnej kąpieli. Taka „duża miska do kąpieli dla dorosłych” oznacza wyraźne i odczuwalne oszczędności wody.

ekowanna pod prysznic (1)

(fot: Aliexpress)

Jak działa ekowanna pod prysznic lub do wanny?

Ekologiczna wanna z tworzywa sztucznego pod prysznic wstawiana jest do brodzika prysznicowego (lub zwykłej wanny) i napełnianą zdecydowanie mniejszą ilością wody. Jeśli do tego siedzimy już w takiej małej wannie, to określoną objętość ma też nasze ciało. Dzięki temu oczywiście potrzebujemy mniej wody, by zafundować sobie dłuższą kąpiel. Uczciwie, a może nawet brutalnie rzecz ujmując, im jesteśmy więksi (czy grubsi), tym mniej wody zużyjemy, by wypełnić całą ekologiczną wannę podczas gdy w niej siedzimy. Na pewno nie jest to też produkt adresowany do tego samego użytkownika co ekologiczna wanna z drewna, czy ekologiczna wanna z żeliwa.

Ekowanna pod prysznic lub do wanny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z ważnych rzeczy – przy zakupie i wyborze ekowanny pod prysznic powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dwie cechy takiej ekowanny. Tworzywo musi być na tyle sztywne i wytrzymałe, aby utrzymać nasze ciało, dokładniej plecy podczas opierania się nimi o ścianę wanny w wygodne pozycji siedzącej. Druga praktyczna wskazówka. Wybierajmy takie ekologiczne wanny, które posiadają praktyczny odpływ na dnie, taki, żeby po kąpieli opróżnienie wanny przebiegało sprawnie. Wylanie wanny przez odpływ na jej spodzie do wanny, w  którą jest włożona lub do brodzika naszego prysznica powinno być szybkie i bezproblemowe.

fotografie, źródło: aliexpress.com