Kategorie
Wanny

Mała łazienka z wanną  – nierealne? Z ekowanną (małą wanną ekologiczną) to możliwe

Czy mała łazienka z wanną to dobry pomysł? Takie wątpliwości pojawiają się u właścicieli małych mieszkań i kawalerek. Część z nich nie chce rezygnować z możliwość „wymoczenia się”, dłuższego relaksu podczas kąpieli, ale mają obawy czy wanna w łazience nie zajmie zbyt dużo miejsca, przez co na inne potrzebne meble i sprzęty, tego miejsca już nie wystarczy. Niepotrzebnie, bo da się „pogodzić” małą łazienkę z wanną, tyle że ta druga najlepiej, żeby była nieco mniejsza.

Mała łazienka z wanną? A może jednak kabina prysznicowa?

Prysznic do małej łazienki, to nie jedyny wybór, jaki mamy przy remoncie naszego mieszkania, czy zakupie kawalerki, lub innego niewielkiego lokum. Choć kabiny prysznicowe zajmują najczęściej powierzchnię co najmniej 1 metra kwadratowego, to przy poświęceniu porównywalnej powierzchni mamy szanse na zainstalowanie w niewielkiej łazience małej wanny, w której też zrelaksujemy się podczas kąpieli na siedząco, a nawet leżąco (pod warunkiem jednak, że nie mierzymy 2 metrów). W sprzedaży dostępne są bowiem małe wanny, których długość wynosi przykładowo 120 cm a szerokość metr lub nieco mniej (80, czy nawet 70 cm).

Mała łazienka z wanną i pralką?

Dla niektórych może to brzmieć niedorzecznie, jednak inni sprawdzili to już w praktyce i wiedzą, że mała łazienka z wanną i pralką to coś, co może całkiem dobrze funkcjonować w mieszkaniu o niewielkiej powierzchni. Oprócz tego, że w sklepach kupić można małe wanny, to analogiczna sytuacja jest również z pralkami.

Jeśli mieszkanie zajmuje niewielka rodzina, to być może wystarczającym rozwiązaniem będzie pralka mniejsza niż standardowa?

Warto to przemyśleć, a właściwie przeliczyć na powierzchnię łazienki, jaką mamy do dyspozycji.