Kategorie
Wanny

Mała wanna wolnostojąca. Pomysł na małą łazienkę

Jeśli łazienka jest mała, to przeważnie wannę sytuuje się w niej przy ścianie, o ile w ogóle decyzja padnie na wannę, bo częściej w małej łazience spotkamy prysznic. Zajmuje on z reguły metr kwadratowy i pozostawia więcej miejsca na inne rzeczy.

Mała wanna wolnostojąca. Rozwiązanie do małych łazienek

Jeśli łazienka jest mała, a bardzo zależy nam na wannie wolnostojącej, to jedyne co wchodzi w grę, to mała wanna wolnostojąca. Dobrze podjęcie decyzji poprzedzić zleceniem wykonania projektu takiej łazienki. To pozwoli nam zobaczyć przynajmniej w dwóch wymiarach naszą małą łazienkę oraz wannę i pozostałe obiekty w niej. Bardzo ważne jest tu wymiarowanie, gdyż projektant może co do milimetra rozplanować powierzchnie naszej niewielkiej łazienki, zanim rozpoczną się pracę, a wcześniej zrobimy konieczne zakupy.

Z czego może być zrobiona wanna wolnostojąca w małej łazience?

Wanna wolnostojąca w małej łazience na pewno wyglądać może dużo atrakcyjniej niż wanna dosunięta do jednej ze ścian. Prawdopodobnie najtańsza byłaby mała wanna z akrylu. Drożej wypaść może wanna z drewna. Za to jej wygląd zapewne będzie powalający dla większości naszych gości. Wanna ze stali i wanna z żeliwa, to kolejne propozycje, które mogą wydać się nam kuszące, tym bardziej że dostępne są małe wanny z tych materiałów, choć znalezienie odpowiedniej będzie wiązało się z poświęceniem również odpowiedniej ilości czasu.

Mała łazienka z wanną wolnostojącą

A właściwie jak mała może być łazienka z wanną wolnostojącą? Na pewno powinna być większa niż najmniejsza łazienka o powierzchni 4 m2. Taką powierzchnię osiągniemy na podłodze mającej długość i szerokość 2 metrów. Jednak wyobraźmy sobie, że na środku takiej kwadratowej, niewielkiej łazienki stoi wanna wolnostojąca. Nawet trudno sobie to wyobrazić, bo jeśli wanna będzie z tych mniejszych, czyli do długości 1 metra, to po jej obu stronach zostaje nam po pół metra, a to już bardzo mało, choćby po to, żeby obok niej bez problemów przejść. Rozwiązaniem może być mała wanna wolnostojąca 100×70 lub dla przykładu mała wanna 90×70 cm. Jednak i to może nie rozwiązać problemu, o którym tu piszemy…