Kategorie
Wanny

Mała wanna narożna. Praktyczna i ekologiczna

Co zrobić, gdy mamy małą łazienkę, a nie chcemy rezygnować z kąpieli w wannie? Mała wanna narożna może być świetną alternatywą dla kabiny prysznicowej. Zajmie porównywalną powierzchnię, ale oznacza dużo większą wygodę (oczywiście dla osób, które wolą dłuższą kąpiel od szybkiego prysznica).

Komu przyda się mała wanna narożna?

Gdy nasza łazienka jest niewielka, ma przykładowo 2x2m, to raczej będziemy musieli zrezygnować z wanny wolnostojącej, a wannę, którą można postawić przy ścianie najlepiej zaplanować w rogu pomieszczenia. Inaczej po obu jej stronach zostałyby wręcz mikroskopijne powierzchnie, które ciężko byłoby jakkolwiek zagospodarować. Może wyjątkiem byłby tu kosz na bieliznę, czy niewielka śmietniczka. W takich przypadkach warto poważnie rozważyć zakup wanny narożnej.

Mała wanna narożna 90×90

Narożna wanna o wymiarach 90×90 cm jest opcją często poszukiwaną przez klientów, jednak na rynku produktów o takich wymiarach, czyli wanien symetrycznych, znajdziemy bardzo niewiele, a w praktyce na dany moment nawet i wcale. Z czego wynika popyt akurat na takie wymiary wanny? Po prostu ludzie sprawdzają, szukają czy da się kupić taką wannę narożną, która mogłaby zastąpić kabinę prysznicową zajmującą zbliżoną powierzchnię. Małe wanny ekologiczne mają przeważnie jednak jeden bok dłuższy, tak, żeby zajmowały jak najmniej miejsca pod ścianą, także jeśli będą ustawione w rogu pomieszczenia, łazienki. Nie oznacza to, że jedynym wyjściem jest rezygnacja z poszukiwań wanny 90×90. Może się okazać, że w danym momencie taka wanna będzie już dostępna, produkowana, może nawet przez kilku producentów. Powodzenia